De Golf van Morbihan
Met zijn vele eilanden en eilandjes, zijn microklimaat dat de zee verwarmt en zijn zachte manier van leven is de Golf van Morbihan een van de mooiste landschappen van Bretagne.
De Golf van Morbihan is een uniek landschap waar de oceaan, het land en de lucht samenvloeien tot een golvend en ongewoon landschap, bezaaid met een groot aantal eilanden die beschut liggen tegen de Atlantische deining. Het landschap van eilanden die met de stroming meebewegen, afgelegen stranden, prachtige herenhuizen omringd door eeuwenoude cipressen – het is allemaal een spektakel. Daarom hebben we een pakket samengesteld waarbij de boot-bus je elke dag naar een eiland of schiereiland brengt. En hier kun je tijdens een wandeltocht doordringen tot de kern van de natuurgebieden en het leven van de bewoners.
Je zult genieten van de nacht op het eiland Arz, het milde klimaat van deze echte binnenzee en dit paradijs voor vogels.
Deze route is geschikt voor wandelaars die houden van grote open ruimtes en uitzicht op zee: bewegwijzerd pad, kwaliteitsaccommodatie, bagagevervoer en informatie over de regio. Alles is zo gepland dat u het beste uit de regio en haar schoonheden kunt halen.
Zelf begeleide wandeltocht – 6 dagen – Vertrek van april tot september volgens beschikbaarheid.
Programma
Dag 1
Het schiereiland Séné
Aankomst ’s ochtends in je hotel in Vannes, het vertrekpunt voor een wandeling tussen land en zee voor een eerste verkenning van de Golfe du Morbihan. Je komt door Séné, een charmante gemeente genesteld aan het einde van de golf, voordat je het schiereiland van Moustérian ontdekt. Aan het einde van de dag brengt een boot-bus je terug naar de haven van Vannes, voordat je geniet van een wandeling door het oude Vannes, met zijn geplaveide straatjes en vakwerkhuizen, voordat je terugkeert naar het hotel.
14 km – bergafwaarts 35 m – bergopwaarts 35 m
Dag 2
Kleine berg
Oversteek naar de beroemde jachthaven Crouesty in Port-Navalo, aan de monding van de Golf van Morbihan. Je komt op het schiereiland Rhuys, in het zuiden van de golf, en ontdekt de beboste punt Petit Mont, met zijn 5000 jaar oude megalithische complex. De route loopt vervolgens langs het strand van Fogeo, beschut tegen de wind en ideaal om te zwemmen. Op een heldere dag kun je het schiereiland Quiberon en het eiland Houat zien liggen, wat spectaculaire panorama’s toevoegt aan deze Bretonse kustwandeling.
9 km – bergaf 80 m – bergop 80 m
Dag 3
De pieken van Bilgroix, Kerners en Pembert
De wandeling van vandaag neemt je mee langs de Golf van Morbihan, waar je de geklasseerde punten Bilgroix, Pembert en Kerners passeert. Het pad biedt een groot aantal panoramische uitzichten op de eilanden en eilandjes in de Golf, waaronder Île-aux-Moines, dat je de volgende dag in detail kunt ontdekken. Een ideale manier om te genieten van de zeegezichten en de ongerepte natuur van deze Bretonse regio.
16 km – bergaf 100 m – bergop 100 m
Dag 4
Île aux Moines
Je maakt een korte oversteek naar het grootste eiland in de Golf van Morbihan, 7 km lang en 3,5 km breed. In het Bretons bekend als Izenah en bijgenaamd de Parel van de Golf, nestelen de lage stenen huizen van het eiland zich tussen de hortensia’s, mimosa’s en camelia’s. Je ontdekt de bergtoppen van Brouel en Trec’h, evenals het mooie, levendige dorp. Via het kustpad, omzoomd met eeuwenoude eikenbomen, kun je de megalithische overblijfselen van het eiland verkennen, zoals de Cromlec’h in Kergonan en de dômen in Penhap, terwijl je geniet van prachtige stranden en panoramische uitzichten over de Golf.
18 km – lichte hellingen (routes van 2 tot 18 km)
Dag 5
Het eiland Arz
Korte overtocht naar Île d’Arz, je vakantiebestemming voor de nacht. Het staat bekend als An Arz in het Bretons en heeft als bijnaam l’Île aux Capitaines. Het is 4 km lang en 3 km breed. Het eiland zit vol pittoreske steegjes en verrassende ontdekkingen, zoals de pointe de Béluré, de getijdenmolen van Berno, de dolmen op de pointe de Nioul en de oesterbanken die typisch zijn voor de Golf van Morbihan.
17 km – lichte hellingen (routes van 4 tot 17 km mogelijk)
Dag 6
Kleppen
Oversteek naar Vannes. Rondleiding door deze stad van kunst en geschiedenis. De historische wijken, omringd door vestingmuren, zijn zeker een bezoek waard. De bruisende haven is ideaal gelegen op slechts een korte wandeling van het oude centrum.
Map

Praktische informatie
Welkom: dag 1, ’s ochtends vroeg in Vannes.
Vertrek: Laat in de ochtend bij de veerbootterminal van Vannes.
Toezicht: Zelf rondleiding. Voornamelijk kustweg, zandweggetjes en kleine rustige weggetjes; soms lopen ze aan de kust.
Accommodatie: In 2* en 3* hotels op basis van overnachting en ontbijt (halfpension is beschikbaar als optie voor het hele verblijf).
Bagagetransport: Bagagetransport tussen alle accommodaties wordt door ons verzorgd. Houd er rekening mee dat slechts één bagagestuk per persoon is toegestaan en dat het niet zwaarder mag zijn dan 13 kg.
Bereikbaarheid: Met de trein (station Vannes SNCF op de TGV-lijn Parijs – Quimper) of met de auto
Parkeergarage: parkeergarage op de pier van Vannes (volg Parc des expositions, allée Loïc Caradec), gratis parkeren zonder tijdslimiet.
Honden: Honden zijn niet toegestaan op deze route.
Zee overtochten: Dit zijn regelmatige en seizoensgebonden diensten. Je stapt aan boord van boten van verschillende maatschappijen.
Uitzonderlijk kunnen overtochten om veiligheidsredenen op elk moment worden vertraagd of geannuleerd. Op sommige routes reis je met je eigen bagage, die voor de duur van de reis jouw verantwoordelijkheid blijft.
Bagage: Bagagetransport tussen alle accommodaties wordt verzorgd door onze lokale partner. Je moet je bagage naar Bréhat dragen, van de aanlegsteiger naar je accommodatie (de accommodatie ligt tegenover de aanlegsteiger). Houd er rekening mee dat slechts één bagagestuk per persoon is toegestaan en dat het niet zwaarder mag zijn dan 13 kg.
Routeboek: Voor vertrek krijg je een routeboek toegestuurd. Het bevat: een programma (met contactgegevens voor dienstverleners),
We hebben ook een boekje gemaakt met een gedetailleerde routebeschrijving voor elke etappe.
Data
Vertrek mogelijk van april tot september (onder voorbehoud van wijzigingen in de bootrotaties). April / Mei / Juni / September: neem contact met ons op voor mogelijke vertrekdagen, afhankelijk van bootrotaties. Juli (behalve 1e week) / augustus: vertrek elke dag mogelijk.
Prijzen
Hieronder vind je de lijst met prijzen per persoon voor 2026. De prijs is vooral afhankelijk van de gewenste vertrekdatum.
| Tweepersoons-, twin- of driepersoonskamer | eenpersoonskamer | |
| Van 06/04/2026 tot 26/04/2026 | 680,00 € | 975,00 € |
| Van 27/04/2026 tot 24/05/2026 | 765,00 € | 1.125,00 € |
| Van 25/05/2026 tot 30/06/2026 | 680,00 € | 975,00 € |
| Van 01/07/2026 tot 31/08/2026 | 765,00 € | 1.125,00 € |
| Van 01/09/2026 tot 25/09/2026 | 680,00 € | 975,00 € |
Prijzen zijn per persoon
- Optie halfpension: €165,00 per persoon
- Alleenreizende: €50.00 toeslag
De prijs is inclusief :
- accommodatie (5 nachten) in 2* en 3* hotels, met logies en ontbijt,
- Bagagetransport op D2 en D5,
- zeereizen (behalve op D1),
- een reisdagboek (1 per kamer).
De prijs is exclusief :
- Dag 1 boottocht (ca. €3,50)
- De drankjes
- Picknicken
- Avondmaaltijden (halfpension is optioneel)
- Persoonlijke uitgaven en verzekeringen
- Eenpersoonstoeslag
- Mogelijke bezoeken
- Alles wat niet vermeld staat in de “Prijs inclusief” sectie
Vanaf
680,00 €
Hoogtepunten
- Een nacht op het eiland Arz
- Het zeer milde klimaat van deze echte binnenzee
- Een vogelparadijs





