Wandelen van Sintra naar Cascais: van de paleizen naar de Atlantische kliffen
Deze reis van 8 dagen – 7 nachten, een mix van cultuur en wandelen, neemt je mee naar Sintra, met zijn paleizen en vredige paden door de heuvels, voordat je naar de Atlantische Oceaan gaat om de kustlijn van Portugal te verkennen.
Sintra, gelegen in de koele heuvels ten noorden van Lissabon, is lange tijd een populaire zomerresidentie geweest voor Portugese royalty’s, die spectaculaire paleizen en herenhuizen bouwden in een verscheidenheid aan kleuren en stijlen. Vandaag de dag is dit UNESCO-werelderfgoed een uniek “cultuurlandschap”.
Deze mix van cultuur en wandelen begint met een ochtendbezoek aan de meest symbolische monumenten van Sintra, wanneer het nog rustig is en je op je gemak kunt verkennen. De middagen zijn gewijd aan rustige wandelingen over bospaden en onverharde paden die naar opmerkelijke uitkijkpunten leiden. Je kunt sommige bezienswaardigheden ook alleen van de buitenkant bewonderen, zodat je er later op de dag naar terug kunt keren als je dat wilt.
Na vijf dagen laat je de betoverende paleizen en tuinen achter je en zet je koers naar de Atlantische Oceaan. Daar volg je spectaculaire kustpaden naar het meest westelijke punt van Europa, voordat je je reis beëindigt in het charmante vissersstadje Cascais, op slechts een uur met het openbaar vervoer van Lissabon. Tijdens je verblijf verblijf je in een comfortabel familiehotel en twee gerenoveerde strandhotels uit de jaren 1970.
Programma
Dag 1
Sintra
Je eerste accommodatie bij aankomst in Sintra is een familiebedrijf net buiten het centrum van Sintra. Het beschikt over een rustig terras met prachtig uitzicht over de stad en de heuvels, en is ideaal gelegen tegenover het treinstation en een aantal nabijgelegen restaurants.
Dag 2
Sintra Palace (9km)
Wandeling langs de drie belangrijkste monumenten van Sintra: Castelo de Mouro, Palacio da Pena en Palacio Nacional. Je begint met een steile klim naar het Moorse kasteel en het kleurrijke droompaleis van koning Ferdinand, gevolgd door een wandeling door het uitgestrekte park van het paleis en ten slotte een steile afdaling door Vila Sasseti naar het centrum van Sintra, waar het nationale paleis staat. Overnachting in Sintra.
Je kunt ook een rondweg nemen via São Miguel de Odrinhas, die iets korter is op erg warme dagen.
– Sintra Palace: 9 km, 4 uur, 475 m stijgen en dalen.
– São Miguel de Odrinhas: 6 km, 2 uur, 235 m stijgen en dalen
Dag 3
Convento dos Capuchos – Azoia
Vandaag laat je de drukte achter je met een transfer naar het Convento dos Capuchos, een klassiek voorbeeld van een sober 16e-eeuws Franciscaner klooster, dat je kunt bezoeken voordat je vertrekt. Je wandelroute voert je door mystieke mediterrane bossen, langs menhirs op heuvels en het heiligdom gewijd aan de Maagd Maria van Peninha. Vervolgens keer je terug naar Azoia en vervolg je je transfer naar Sintra. Overnachting in Sintra.
Op zeer warme dagen kun je een mooie lus maken rond het dorp Carvalhal.
– Convento dos Capuchos: 13 km / 8 mijl, 5 uur, 425 m stijgen, 500 m stijgen.
– Lus rond Carvalhal: 11,5 km / 7 mi, 4 uur, 350 m stijgen en dalen.
Dag 4
Sintra Manor Houses – (5km; +250m; -300m) of (7km; +375m; -425m)
In de 19e en begin 20e eeuw waren de romantische winden die door Europa waaiden sterk voelbaar in Sintra.
Binnen een straal van een paar vierkante kilometer vind je extravagante paleizen en herenhuizen gebouwd door edellieden en rijke kooplieden, waarvan de meeste nog steeds bewoond worden of gebruikt worden als luxe hotels. Je krijgt de kans om ze te bezoeken. Einde van de tour en overnachting in Sintra.
Dag 5
Praia Grande (16 km)Vandaag laat je de rijkdom en romantiek van Sintra achter je en wandel je noordwaarts door velden, wijngaarden en dennenbossen richting de ruige kust.
In het mooie vissersdorpje Azenha do Mar neem je de GR-11 weer op en volg je deze zuidwaarts naar het jaren ’70 hotel “Praia Grande” in Arribas, met zijn enorme zoutwaterzwembad. Overnachting in Colares Praia.
Vanaf Amoreira kun je een leukere en heuvelachtige route nemen.
– Route vanuit Sintra: 15 km / 4,5 – 5 uur, 300 m stijgen, 500 m stijgen.
– Route vanaf Amoreira: 16 km / 10 mijl, 4,5 – 5 uur, 300 m stijgen, 500 m dalen.
Dag 6
Lus rond Praia Grande (13 km: +500m; -500m)
Neem vanaf Hotel Arribas een langeafstandswandelroute, de GR-11 “Costa Atlantica”, die langs visserspaden zuidwaarts gaat naar het dorp Ulgueira. Prachtig uitzicht op Cabo de Roca – het meest westelijke punt van het Europese continent – en een heerlijk zandstrand onderweg. Na een drankje of een ijsje in het Casa Doña Maria in Ulgeira keer je via een andere route terug naar Praia Grande, door het authentieke dorpje Almoçageme.
Dag 7
Azoia – Guincho (Cascais) (8km; +175m; -375m) of (17km; +275m; -475m)
Je laatste wandeldag begint met een transfer naar Azoia, waar je de GR-11 oppakt en volgt langs de kust naar het 17e-eeuwse fort “Fortaleza de Guincho”, nu een luxe hotel met uitzicht op Praia do Guincho. Je kunt halverwege stoppen (na 8 km en ongeveer 2,5 tot 3 uur lopen) en de bus rechtstreeks naar Cascais nemen of nog 9,5 km lopen naar je hotel (pad tussen de weg en het strand).
Dag 8
Cascais
Einde van het verblijf na het ontbijt. Terugkeer naar Lissabon met het openbaar vervoer (1 uur) of privétransfer.
Map
Praktische informatie
Pick-up : Dag 1, in de namiddag in Sintra (of op de luchthaven van Lissabon als je de voorkeur geeft aan een georganiseerde transfer).
Einde van de tour: op de laatste dag aan het einde van de tour. Mogelijkheid voor een extra nacht en terugkeer naar de luchthaven in de ochtend na het ontbijt.
Toezicht : Zelf begeleide wandeling
Accommodatie : Kwaliteitsaccommodatie (***) met alle comfort. Sommige accommodaties hebben uitzicht op zee en een zwembad.
Bagage : Bagagevervoer wordt verzorgd door onze lokale partner.
Toegankelijkheid : Vanuit België,
- Dagelijks directe vluchten van de luchthaven van Brussel Charleroi met Ryanair naar de luchthaven van Lissabon (CRL – LIS)
- Dagelijkse vluchten van de luchthaven van Brussel Zaventem met Brussels Airlines en Tap Air Portugal naar de luchthaven van Lissabon (BRU – LIS)
Vanaf de luchthaven van Lissabon kun je de eerste accommodatie bereiken per privé- of huurauto, privétaxi (door ons geboekt) of openbaar vervoer (ongeveer 1 uur).
Data
De reis van Sintra naar Cascais kan worden georganiseerd wanneer het jou uitkomt en vertrek is het hele jaar door mogelijk.
Prijzen
Hieronder vind je een lijst met prijzen per persoon voor het jaar 2025. De prijs is vooral afhankelijk van de gewenste vertrekdatum.
Tweepersoons-, twin- en driepersoonskamers | Eenpersoonskamer | |
Seizoen 1 | 595,00 € | 975,00 € |
Seizoen 2 | 745,00 € | 1.245,00 € |
Seizoen 3 | 815,00 € | 1.345,00 € |
Seizoen 4 | 875,00 € | 1.445,00 € |
Seizoen 5 | 995,00 € | 1.745,00 € |
Seizoen 1: Van 09/01/2025 tot 22/02/2025, van 02/03/2025 tot 25/03/2025, van 11/11/2025 tot 19/12/2025
Seizoen 2: Van 01/01/2025 tot 08/01/2025, van 23/02/2025 tot 01/03/2025, van 26/03/2025 tot 08/04/2025, van 11/10/2025 tot 10/11/2025, van 20/12/2025 tot 31/12/2025
Seizoen 3: Van 26/05/2025 tot 05/06/2025, van 25/09/2025 tot 10/10/2025
Seizoen 4: Van 09/04/2025 tot 27/04/2025, van 19/09/2025 tot 24/09/2025
Seizoen 5: Van 06/06/2025 tot 18/09/2025
De prijs is inclusief
- 7 overnachtingen met ontbijt
- Bagagetransport op dag 5 en 7
- Transfers volgens het programma op dag 3 en 7
- Reisbeschrijvingen en digitale kaarten (gedetailleerd in het Engels)
- Toegang tot de reis op onze navigatieapplicatie
- 24-uurs hulplijn
De prijs is exclusief
- diefstallen
- Lunches en diners
- reisverzekering
- Toeristenbelasting
- persoonlijke uitgaven zoals drankjes, telefoongesprekken, extra transfers, fooien, enz.
- alles wat niet specifiek in het programma wordt genoemd
Supplementen
- Extra nachten in een van de standaard accommodatieopties
- Privé transfers van/naar de luchthaven
- Afgedrukte documenten naar de eerste accommodatie sturen
Vanaf
595,00 €
Hoogtepunten
- Sintra, de stad van paleizen en romantiek
- Paleizen, landhuizen en tuinen die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staan
- Gemakkelijke wandeling langs het kustpad